Aktuality
Rekonstrukce věže Staroměstské radnice

Rekonstrukce věže Staroměstské radnice

22. března 2018
Divize 2 pokračuje v celkové obnově jedné z nejznámějších pražských památek. První fáze prací skončila otevřením ochozu v prosinci loňského roku. Následovala lednová odstávka a demontáž orloje, jehož součásti jsou dnes v péči restaurátorů. Oblíbenou turistickou atrakci dočasně nahradil její obraz...
Výstavba kolektoru Hlávkův most

Výstavba kolektoru Hlávkův most

9. března 2018
Subterra a Hochtief od září 2016 realizují podzemní trasu inženýrských sítí v centru Prahy. Kolektor vedoucí pod vltavským dnem z Těšnova do Holešovic dospěl po dokončení ražeb do fáze betonáží a dalších prací.
Definitivní ostění bylo mezi Těšnovem a Štvanicí s výjimkou několika úvodních...
Slavnostní otevření zimní haly Škoda Icerink

Slavnostní otevření zimní haly Škoda Icerink

14. února 2018

V Praze-Strašnicích se 6. února uskutečnila tisková konference a slavnostní uvedení do provozu zimní tréninkové haly Škoda Icerink. Generálním dodavatelem moderního sportoviště postaveného v krátkém čase jednoho roku byla divize 2.
Icerink tvoří dvě haly s ledovou plochou a společné zázemí...

Administrativní budova Nekázanka v novém

Administrativní budova Nekázanka v novém

5. února 2018

Po více než dvou letech předala divize 2 společnosti Omnipol její zrekonstruované sídlo v centru Prahy. Budova z konce 70. let minulého století se vyznačovala zejména architektonicky cennou fasádou, jejíž hmotové členění zůstalo zachováno.
Stavba v úzké a jednosměrné ulici Nekázanka byla...

Pevná jízdní dráha pro ejpovické tunely

Pevná jízdní dráha pro ejpovické tunely

23. ledna 2018

Hlavní součástí budované železniční trati Rokycany-Plzeň je tunel Ejpovice, s více než 4 kilometry nejdelší tuzemská stavba svého druhu. Tunelem se dvěma troubami povede pevná jízdní dráha systému Porr, jejíž realizaci zajišťuje divize 3.
Technologie spočívá v náhradě pražců více než 5...

Stránka: 1 2 3 .... 130 131 132