Z našich staveb

Závod dračích lodí počtvrté v řadě ovládla Subterra

30. června 2014

Jubilejnímu desátému ročníku firemního závodu dračích lodí tentokrát alespoň trochu přálo počasí. Dvacet stupňů, které byly naměřeny ve čtvrtek 26. června, bylo pro závody ještě přijatelných. Žlutočerní ve finálovém boji nezaváhali a slavili další prvenství.

Závody se tradičně konaly u pražských Žlutých lázní, kde byla vytýčena 200 metrů dlouhá trať. Zázemí závodníkům opět poskytl botel Racek.

Letos se dračího klání zúčastnilo šest osmnáctičlenných posádek. Nováčkem byl tým společnosti Mall.cz. Zbytek posádek tvořili zkušení závodníci ze stavebních společností Subterra, Hochtief, Trigema, pořádající společnosti Team Spirit (dříve cestovní kancelář S.E.N.) a farmaceutické společnosti Abbott. Posádku týmu Subterra tvořili závodníci složení z pracovníků centrály, divizí 1, 2 a 4.

Do finále se probojovaly týmy společností Subterra a Team Spirit. „Museli jsme na vodu celkem čtyřikrát. Za celkové vítězství to ale stálo,“ mluví za tým Subterra jeho kapitánka Helena Tomková.

Teplota vody sice měla k ideálu daleko, přesto se posádky vykoupaly. Dobrovolně i nechtěně. „My jsme tam jako vítězové skočili dobrovolně. Ovšem posádka Hochtiefu se převrátila za cílovou bojkou. Mysleli si nejprve, že nás porazili. S rukama nad hlavou se radovali tak, až se cvakli. Stalo se to snad poprvé, takže to všechny velmi pobavilo,“ přibližuje atmosféru závodu Helena Tomková.

Uznání opět patří všem účastníkům a poděkování organizátorům a sponzorům akce. Za rok snad opět na viděnou…